سرند – جایگاه سرند در مدارهای خردایش و دانه بندی

اسکرو کانوایر – ساختمان اسکرو کانوایر
سپتامبر 4, 2019
سرندهای ارتعاشی _ سطوح سرند کردن
سپتامبر 7, 2019

مقدمه:

هدف هر مدار خردایش، کاهش ابعاد ذرات است. میزان کاهش ابعاد باید به طریقی با محصول مدار، از لحاظ درجه آزادی کانی، طبقه بندی مواد و یا ابعاد مناسب برای یک فرآیند خاص، مطابقت داشته باشد. این مطابقت و طبقه بندی توسط سرند و کلاسیفایرها انجام می­گیرد.

انواع مدار خردایش:

مدارهای خردایش یا باز هستند و یا بسته.

مدارهای باز:  مدار هایی هستند که در آن دستگاه های خردایش باعث شکسته شدن مواد شده و آن مواد را بدون هیچ طبقه بندی مستقیماً به مرحله فرآیند بعد منتقل می سازند.

در مدارهای بسته: مواد شکسته شده قبل از انتقال به فرآیند پایین دستی، باید از نظر ابعاد کنترل گردند، بنابراین دستگاه خردایش توسط یک وسیله طبقه بندی در مدار بسته قرار می گیرد و مواد با ابعاد بزرگتر از حد مورد نظر برای خردایش مجدد به سیستم خردایش بازگردانده می­شود.

بار در گردش شامل موادی است که در یک حلقه بسته بین دستگاه خردایش و کلاسیفایر جریان دارد. مدارهای بسته در محل­هایی مورد استفاده قرار می گیرند که خردایش یک مرحله ای موثر نیست و چندین مرحله خردایش مورد نیاز می باشد. مدار بسته اغلب از نظر انرژی راه مؤثرتری برای ایجاد محصول با ابعاد مورد نیاز می باشد.

جایگاه سرند در مدارهای خردایش و دانه بندی:

وسایل طبقه بندی ذرات مانند سرند، معمولا مهم ترین وسیله تنظیم عملکرد مدار در یک مطالعه بهینه سازی بخصوص در خردایش می باشند و این بدان علت است که نسبتاً به راحتی می توان از طریق تغییرات ساده و ارزان در فرآیند دانه بندی، تغییرات قابل توجهی در عملکرد دستگاه ایجاد کرد. به طور مثال تغییر در ابعاد چشمه­های توری . دستگاه های طبقه بندی جزء مهمی از بیشتر مدارهای خردایش هستند بطوریکه عملکرد و پتانسیل آن ها هنگام برنامه ریزی به منظور بهینه کردن مدار مورد توجه قرار گیرد.

کاربرد: (شرکت سئوکار)

این مکانیسم در صنایع مختلف مانند معدن و فرآوری مواد معدنی، کشاورزی، داروسازی، مواد غذایی، پلاستیک و بازیافت مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه سرند:

  • فرآیند سرند کردن به زمان های قدیم، حداقل به زمان یونانی ها، بر می گردد که از سرندهای ساخته شده از موی اسب برای جداکردن ذرات استفاده می کردند.
  • در قرن  میلادی آلمانی ها سرندهای سیمی بافته شده را عرضه نمودند و این نوع سرندها تا امروز به عنوان یکی از سرندهای اصلی باقی مانده اند.
  • اولین سرند های لرزان مکانیکی در قرن 18 میلادی در هلند به کار گرفته شد. سیستم حرکتی این تجهیزات شامل یک طناب بود که به سنگ شکن وصل  شده بود. در زمان بالا رفتن، دستگاه را حدود 150 میلی متر بالا می کشید و در زمان پایین رفتن آن را پایین می آورد.
  • سرندهای ویبره (ارتعاشی) در اوایل سال 1900 در آمریکا اختراع شدند و از چکش ها یا بادامک ها برای تکان دادن آن استفاده می شد.
  • اولین سرند های ویبره با سرعت بالا در سال 1910 وارد بازار شد.

در مدارهای خردایش صنعتی دو نوع سرند به طور عمومی یافت می شود:

  • سرندهای ارتعاشی
  • سرند های ساکن یا ثابت

به عنوان یک قانون عمومی، انتخاب این نوع از سیستم های دانه بندی، به ابعاد خوراک بستگی دارد.

نحوه عملکرد سرند:

در سرند کردن صنعتی، حرکت مواد از روی سطح آن ها، این موقعیت را برای ذرات فراهم می سازد که یا از چشمه های توری عبور کنند و بخش ریزدانه را تشکیل دهند و یا به عنوان ذرات درشت دانه بر روی سرند باقی مانده و از انتهای آن خارج شوند. سرند کردن موثر نیازمند سطح سرند به مقدار کافی است. هر چه ابعاد ذرات به ابعاد چشمه های سرندنزدیک تر باشند، دانه بندی صحیح این ذرات مشکل تر خواهد بود. به طور ایده آل ذرات باید به طور عمودی بر کف سرند (شبکه سرند) وارد شوند تا به طور دقیق طبقه بندی گردند. وقتی ویبره اعمال می­گردد. سرند خوراک ورودی را در اولین قسمت از شبکه سرند، لایه بندی می کند و با انجام این کار احتمال اینکه مواد ریزدانه چشمه ها را ببندند، کاهش می یابد.

عوامل موثر در بهبود عملکرد :

حرکت های همزمان لایه بندی و خارج شدن ذرات ریز باعث توانایی در سرند کردن مؤثر با ظرفیت زیاد می شود. باردهی سرند را ممکن است از طریق افزایش تعداد فرصت هایی که  به یک ذره داده می شود تا از یک سوراخ (چشمه) بگذرد، افزایش داد. این کار از طریق کاهش ظرفیت ورودی روی شبکه سرند، افزایش سطح باز شبکه سرند (افزایش سطح چشمه ها) یا نصب تعداد بیشتری سرند و در نهایت استفاده از سرند بزرگتر عملی می باشد.

طول چشمه و روزنه های توری نیز خیلی مهم است. طول مؤثر چشمه (در جهت حرکت جریان) معمولاً کمی کمتر از طول حقیقی آن است. اگر مواد ورقه ای باشند، ممکن است ذرات درشت تر از چشمه های توری، به بخش ته ریز منتقل شوند. شیب سرند ها معمولاً 20 درجه می باشد.

دیدگاه ها بسته شده است