تمیز کننده های نوار نقاله – انواع تمیز کننده
سپتامبر 19, 2019
نمایشگاه بین المللی صنعت تهران مهر 98
نوامبر 16, 2019

سنگ شکن های فکی:

سنگ شکن فکی معمولاً در مرحله اول مدارهای خردایش و برای خرد کردن ذرات دانه بندی درشت و با ظرفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

مکانیزم خردایش در سنگ شکن های فکی، نیروی فشاری است.

سنگ شکن فکی براساس فشار وارده به سنگ هایی که بین دو شانه فک ثابت و متحرک قرار می گیرند، طراحی می شود.

شانه فک ها:

سطوح شانه فک ها از فولاد سخت ساخته شده است، هر دو شانه فک می توانند تخت و یا یک شانه فک ثابت تخت و یکی متحرک محدب باشد.

سطح این شانه فک ها نیز می تواند ساده و یا آج دار باشد. شانه فک متحرک نیروی فشار را به ذراتی که در مقابل شانه فک ثابت نگه داشته شده اند، وارد می کند. محور چرخش شانه فک متحرک ممکن است در بالای صفحه و یا پایین صفحه قرار گرفته و به شفت خارج از مرکز وصل شده باشد.

مکانیزم عمل سنگ شکن در مدار:

سنگ شکن ها اولیه عموما در مدار باز و تحت شرایط خشک کار می کنند. بسته به کاهش ابعاد مورد نیاز، پس از سنگ شکن های فکی اولیه، سنگ شکنی مراحل دوم و سوم قرار دارد به طوری که آخرین مرحله سنگ شکنی در مدار بسته کار میکند. ینی محصولات خرد شده سرند می شوند و ذرات درشت مجدداً به سنگ شکن برگردانده می شوند تا خرد شوند و این عمل تا زمانی که به ابعاد محصول مورد نظر برسند ادامه می یابد.

انتخاب نوع سنگ شکن:

ظرفیت سنگ شکنی در انتخاب نوع سنگ شکن اولیه تعین کننده است. معمولا قبل از ورود خوراک به سنگ شکن (جهت جلوگیری از مسدود شدن دهانه سنگ شکن)، به منظور حذف مواد درست از یک سرند گریزلی استفاده می شود.

استفاده از سنگ شکن های ثانویه  به اندازه محصول مورد نظر بستگی دارد.

تعیین تعداد مراحل سنگ شکنی و نوع و اندازه سنگ شکن های مورد استفاده در یک سیستم سنگ شکنی:

به عواملی از قبیل جرم یا حجم سنگ هایی که باید در یک زمان معین خرد شوند، ابعاد یا دانه بندی این سنگ ها، سختی سنگ و ابعاد یا دانه بندی محصولان مورد نظر بستگی دارد.

دیدگاه ها بسته شده است